Prof.Dr. Rüştü Yüce Spor Salonu, ODTÜ Vişnelik Tesisleri
0 532 261 53 95
bilgi@ankaragunes.com.tr

Biz Kimiz?

Her biri alanında uzman ve Basketbola gönül vermiş ve yaşam biçimi olarak benimsemiş, eğitimci ve sporcu kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Basketbol sporu, çocukların gelişiminde sosyal açıdan da fayda sağlayan bir spordur. Takım olarak oynanan bir spor olması ve iletişim halinde kalınması gerektiğinden dolayı, çocuğun da bu yönde kendini geliştirmesini sağlamaktadır. Basketbolun eğitimimizle çocuklarımıza:

 • Takım ruhu kazandırmayı
 • Takım içi yardımlaşmayı ve paylaşmayı
 • Oyunun kurallarına uymasında kaynaklı olarak sınırlara ve kurallara uymayı
 • İletişim becerisinin gelişmesini ve etkin kullanılmasını
 • Problem çözme kabiliyetini geliştirmeyi
 • Rekabet duygusunu ve rakibe saygıyı
 • Özgüven kazanılmasını sağlar ve sorumluluk bilincini geliştirmelerini hedefliyoruz…

Basketbol sporu, yüksek efor harcanan bir spordur. İçinde barındırdığı hareketler sayesinde de fiziksel olarak çocukların gelişmesine katkı sağlamaktadır. Basketbolun diğer spor dallarıyla ortak ve kendine özgü faydalarını listeleyecek olursak;

 • Çocukların sportif kabiliyetlerinin gelişmesini sağlar
 • Vücudun atik ve esnek olmasını sağlar
 • Bedenin güçlenmesini ve dayanıklılığını artırır
 • Kemiklerin ve kasların gelişmesini sağlar
 • Çok kalori harcanmasından dolayı vücudun formda kalmasını sağlar

Kadromuz

Erol Pehlivan

15-07-1966 doğumlu. Basketbola Yenişehir spor kulübünde başladı. Sırasıyla: Güney Sanayi,  Beslen Spor, PTT (Türktelekom), Galatasaray, Kombassan Konya  Gibi kulüplerde Basketbol oynadı. 1999 yılında antrenörlük görevine başladı Altyapı milli takımlarında görev aldı. Ankara Güneş Spor kurucu üyesi Halen bu kulüp de çalışmalarına devam ediyor.

Ruhi Sonat

Basketbola Ankaragücü’nde başladı. Dsi sporda devam etti. A takım seviyesinde Dsi Spor, Güney Sanayi, Yenişehir Hortaş, Kayseri Emniyet, Çukobirlik ve Ted Koleji takımlarında oynadı. Basketbolu bıraktıktan sonra Yenişehir, Ankaragücü ve Ted Ankara koleji klüplerinde B sınıfı antrenör olarak görev yaptı.

Ebru Pulat

Basketbola Arı Koleji nde başladı. Küçük Yıldız Genç Kızlar kategorilerinde birçok Türkiye Şampiyonluğu kazandı. İlk kurulan Yıldız Milli Takımında yer aldı. MTA, Ted Koleji, Etbalık Spor Kulüplerinde 1. Deplasmanlı Lig de 10 yıl basketbol oynadı. Orman Sporda 2. Lig de Antrenör - Oyuncu olarak yer aldı. Birçok kulüpte altyapı antrenörlüğü yaptı. Ayrıca Tekerlekli Sandalye Kadın Milli Basketbol Takımını Antrenörlüğü yaparak ülkemizi temsil etti.

Özcan Başar

1975 yılında Ankara Şekerspor Yıldız Takımında basketbola başladı. Ardından Genç ve A Takımda 1984 yılına kadar Basketbol Oynadı. Daha sonra sırasıyla; Hortaş-Yenişehir, Kayseri-Emniyetspor, Ankara-PTT ve Tekrar Şekersporda yer aldıktan sonra profosyonel olarak basketbol oynamayı bıraktı. Amatör olarak Etlik Spor da, Veteran olarak Kavaklıdere Spor'da oynadı. 2006 yılından itibaren antrenör olarak Ankara Şehir Klübü ardından Ankara Güneş Spor kulübünde devam etmektedir.

Hakan Erol

7 Nisan 1983 yılında doğdu. Sırasıyla: Mersin Bşb., Antalya Bşb., Kepez Belediyesi, Darüşafaka ve Tofaş Kulüplerinde oynadı. Şuan eğitimci olarak Basketbol hayatına devam etmektedir.

Barış Örnek

Basketbola Türk Telekom altyapıda başlayıp yaklaşık 15 sene aynı yerde devam etti. Çankaya Üniversitesi'nde 1 sene, Mülkiye'de de 2 sene devam ettikten sonra, 2015 senesinde basketbol oynamaya ara verdi ve Antrenörlük kariyerine hedeflendi. 2016 senesinde Lisans düzeyinde Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük bölümünü kazandı ve Eğitimime devam etmekte. 2017 Kasım ayında Etimesgut Belediyesi Basketbol okulunda 1 sene kadar antrenör olarak çalıştıktan sonra, Ankara Güneş spor kulübüne katıldı.

1
Merhaba...
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by